Kullanım Koşulları

Genel Satış Hüküm ve Koşulları

Belirlenebilecek diğer özel şartlar veya koşullar dahil olmak üzere bu Satış Hüküm ve Koşulları, yataklar ile potansiyel çevrimiçi alıcı arasındaki her türlü ticari ilişki için geçerli olacaktır. Bu Hüküm ve Koşullar Tüketicilerin ve Kullanıcıların Korunması, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve diğer tamamlayıcı yasalar ve Türkiye'de çevrimiçi alışveriş yapmak için geçerli olan diğer düzenlemeler kapsamında hazırlanmıştır. Satın alma siparişinin oluşturulması veya ödenmesi, bu Genel Satış Hüküm ve Koşullarının kabul edildiğinin kesin kanıtı olarak kabul edilecektir.


1.- Alışveriş süreci

Online satış sitemizde her bir öğenin ürün açıklaması, fiyatı ve fotoğrafı vardır. Alışverişe başlamak için kullanıcılar, satın almak istedikleri ürünü seçmeli ve sepete eklemelidir. Alışveriş sepeti simgesi her satın alınabilecek her ürün sayfasında görüntülenir. Aşağıdaki bilgilerde kullanıcılar alışveriş süreci boyunca her adımın net bir şekilde açıklamasını bulacaktır.


2.- Sipariş ve onay

Kullanıcı bir siparişi bitirdiğinde, sistemimize otomatik olarak işlenir ve kullanıcıya bir onay e-postası gönderilir. Bir sipariş verirseniz ve otomatik onay e-postasını almazsanız , siparişinizin durumunu kontrol etmek için lütfen bizimle e -posta ( iletisim@qyatak.com ) veya telefon (+90 850 888 32 32) ile iletişime geçin .


3.- Sipariş iptali

Verdiğiniz bir siparişi iptal etmeye karar verirseniz, lütfen hemen e -posta ( iletisim@qyatak.com ) veya telefon (+90 850 888 32 32) ile veya web canlı sohbetimizi kullanarak QYatakla iletişime geçin . Siparişlerin iptali durumunda size geri ödeme yapılacaktır. Sipariş, tedarikçimiz tarafından gönderildikten sonra iptal edilirse, geçerli nakliye ücretleri dışındaki tüm ödemeler size geri ödenecektir. Siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal edilirse, ödediğiniz tüm paralar size geri ödenecektir. Siparişin nakliye sırasında iptal edilmesi durumunda, iade edilen toplam sipariş maliyetinden nakliye ücretleri düşülecektir. Nakliye ücretleri ürünlere göre değişmektedir. Spesifikasyonlarınıza göre yapılan veya özellikle kişiselleştirilmiş ürünler içeren siparişler, halihazırda üretiliyor olmaları durumunda iade edilemez. İadeler, sağlanan iptal talebinin alındığı tarihten itibaren tahmini 14 günlük bir süre içinde orijinal alıcının ödeme yöntemine yatırılacaktır.


4.- Fiyatlar

Web sitemizde gösterilen fiyatlara KDV dahildir. Koşullar gerekli olduğu takdirde fiyatlar herhangi bir zamanda revize edilebilir veya değiştirilebilir. Gönderim maliyetleri, uygun olduğunda konumunuz/posta kodunuz temelinde hesaplanacaktır. 

Lütfen ayrıntılar için nakliye ücretlerine tablosuna bakın. 


5.- Ödeme yöntemleri

Q Yatak üzerinde, Banka Havalesi, Mağazada Ödeme ve Online ödemeleri kabul eder ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden fazla ödeme çözümünü destekler:

     a) KREDİ KARTI

        Ödeme Maliyetin %100'ü satın alma sırasında ödenmelidir. %100 güvenli ve güvenli alışveriş garantisi. Kişisel veya finansal verileri içeren tüm işlemler güvenli bir ortamda gerçekleştirilir. Sunucumuz standart         güvenlik teknolojisi SSL (Güvenli Yuva Katmanı) kullanılarak korunmaktadır. Gönderilen tüm veriler ağ üzerinden seyahat ederken şifrelenir. Kredi kartı verileriniz herhangi bir kurum içi veri tabanında saklanmaz,         doğrudan şifrelenerek İyzico sistemine gönderilir.

        * Online ödemeler için yetkilendirilmiş Visa ve Mastercard kartları kabul edilir.

        Kredi kartı dolandırıcılığı suç olarak kabul edilir ve online mağazamızda dolandırıcılık yapan kişiler hakkında Q Yatak ve Mobilya A.Ş. yasal işlem başlatacaktır.

      b) Havale ile Ödeme

       Satın alma sırasında qyatak.com, siparişinizin toplam maliyetini ödemek için ödeme adımlarında sizinle banka hesap numaralarımız paylaşılacaktır. Ödemeniz banka tarafından onaylandıktan sonra siparişiniz         işleme alınacaktır.

      c) Mağazada Ödeme

    Dilerseniz siparişinize ait ödemeleri satış noktalarımızda doğrudan yapabilirsiniz. Bu durumda ödemeniz sonrası ilgili mağaza personeli tarafından siparişiniz onaylanacak ve gönderimi sağlanacaktır.


6.- Ürün teslimi

Ürünlerin teslimatı, alıcı tarafından ödeme adımlarında belirtilen adrese gerçekleştirilecektir. Ürünler yalnızca Türkiye sınırlarında bulunan adreslere teslim edilecektir. Standart teslimat süreleri her ürünün sayfasında görünür. Teslimat genellikle 8-15 iş günü sürer. Herhangi bir nedenle siparişin teslim edilememesi durumunda, yatak kullanıcı ile iletişime geçerek tatmin edici bir çözüme ulaşacaktır. Fiyatlarımıza vergiler, kargo, eve teslim ve montaj hizmeti dahildir. Ancak, kurye şirketinin eşyaları pencereden yukarı kaldırmaya veya merdiven veya konutun diğer iç alanlarından askı sistemleri veya benzeri çözümlerle kaldırmaya yetkili olmadığını lütfen unutmayın. Teslimatın özel bir işlem gerektirmesi durumunda, sadece sokakta teslimat sağlanacaktır. Teslimat sırasında kullanıcı, kuryenin tüm malları hijyenik plastik ambalajı çıkarmadan teslim ettiğinden emin olmalıdır.

Lütfen nakliye bilgilerine bakın


7.- Ürün Garantisi

Ürünlerimiz, geçerli ve gerekli olduğu durumlarda, Tüketici ve Kullanıcıları Koruma Yasası'nın ilgili hükümleri uyarınca teslimat tarihinden itibaren iki yıllık standart bir garantiye sahiptir. Belirli bir ürünle ilgili arızaların ihmal, ezik, yanlış kullanım veya taşıma, yanlış kurulum, yetkisiz bir Servis Merkezi tarafından yapılan onarımlar veya anormal voltajdan kaynaklanması durumunda hiçbir sorumluluk doğmaz. Benzer şekilde, belirli bir ürünle ilgili kusur ve kusurların yanlış kullanım, malzemelerin uygunsuz kullanımı veya olağan aşınma ve yıpranmadan kaynaklanması durumunda da hiçbir sorumluluk doğmaz. Kusurlu ürün olması durumunda, yatak, uygun olduğu durumlarda, yenileme, değiştirme, fiyatı düşürme veya sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. Garanti kapsamındaki düzenlemeler tüketiciler ve kullanıcılar için ücretsiz olacaktır. Malın tesliminden itibaren iki yıl içinde uygunsuzluğun ortaya çıkması halinde QYatak sorumlu tutulacaktır. Kullanıcılar ve tüketiciler, uygunsuzluğu tespit ettikleri tarihten itibaren iki aylık bir süre içinde yatağın uygunsuzluğunu bildirmelidir.


8.- Cayma Hakkı ve Ürün İadesi

Eğer qyatak.com aracılığıyla vermiş olduğunuz bir online siparişi iptal etmek istiyorsanız, (e-posta göndererek talep formunu kullanarak bize ulaşın iletisim@qyatak.com veya (+90 850 888 32 32 ) nolu telefonu arayarak iade talebinizi bildirebilirsiniz. online  satın alınan herhangi bir üründe uygunsuzluk olması durumunda, kullanıcılar ürünü teslim tarihinden itibaren 14 takvim günü içinde iade etmelidir.

Ürünler kargo ve nakliyeden teslim alındıktan sonra hasar nedeniyle iade durumunda hiçbir uygunsuzluk iddiasında bulunulamayacaktır. Hasarlı pakete sahip ürünlerin kargodan teslim alınmaması gerekmektedir. Herhangi bir malın orijinal ambalajı olmadan iade edilmesi, ürünün değer kaybetmesine neden olabilir. Hijyen nedeniyle, yatak ürünleri (yastıklar), ev tekstilleri (yatak örtüleri, koruyucular, pedler, çarşaflar, nevresimler, uyku tulumları veya dolgular) plastik ambalajlarından çıkarıldıktan sonra iade veya kabul edemiyoruz.  Özel olarak imal edilen veya kişiye özel üretilen özel ölçü yataklar değiştirilmez ve iade edilmez.

Lütfen İade Politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin


9.- Satış Sonrası Servis

Teslimattan sonra herhangi bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen e -posta ( iletisim@qyatak.com ) veya telefon (+90 850 888 32 32) ile qyatak ile iletişime geçin veya qyatak.com'daki canlı sohbetimizi kullanın.


10.- Uygulanacak hukuk ve Yargı Yetkisi

Aşağıdaki genel kurallar, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının belirlediği gerekliliklere uygun olarak uygulanır. Web sitesi veya kullanımı ve faaliyeti ile ilgili herhangi bir şeyle bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm ihtilaflar yetkili mahkeme tarafından çözülecektir.

Tersine, kuralların tarafların uyuşmazlıkların çözümünde yargı yetkisine tabi olması gerektiğini öngördüğü durumlarda, yataklar ve kullanıcı, tercihleri ​​ile diğer herhangi bir yerden açıkça feragat eder ve geri dönülemez bir şekilde kullanıcının ikamet ettiği yerdeki mahkemelerin münhasır yargı yetkisine tabidir. .